ابزار طراحی دستی طلا و جواهر

ابزار طراحی دستی طلا و جواهر دارای تنوع بسیاری است.همه طراحان طلا و جواهر با یک ابزار مشابه کار نمی کنند.بطور مثال بعضی با مداد رنگی و بعضی دیگر با آبرنگ کار طراحی طلا و جواهرات را انجام می دهند.

من در این مقاله سعی دارم تا به معرفی ابزار طراحی دستی طلا و جواهر بصورت عام بپردازم.برای آموزش طراحی طلا و جواهر مقاله را با دقت بخونید

ابزار ترسیم :

*مداد : ( مداد مشکی نرم – مداد مکانیکی با نوک بین ۳ تا ۷ میلیمتر  از نرم تا سخت – مداد نوکی با نوک ۰٫۵ ، ۰٫۷ ، ۰٫۹ میلیمتر – مداد رنگی فابرکسل پلی کروم در شماره های مختلف )

*کاغذ : (کاغذ سفید A4 -کاغذ پوستی و کالک در سایز A4 , A5 – مقوای خاکستری ، قهوه ای ، سیاه )

* قلم مو : (در شماره های ۲صفر و ۳صفر )

*گواش : (سفید – نقره ای – طلایی ) از برندهای معروف مثل وینزور

*پاک کن : (معمولی – خمیری – مدادی )

*محو کن : (ظریف و پهن )

*خط کش : (۳۰ سانتیمتری – گونیای ۳۰ و ۶۰ درجه )

* پرگار

*شابلون : (دایره – بیضی – مربع – مستطیل – مثلث و شابلون تخصصی برای ترسیم استاندارد سنگ ها )

*میز نور نقاشی

در طراحی جواهرات بسته به نوع طرح و روش کار طراح ، ابزار و وسایل دیگری نیز مورد استفاده قرار میگیرد.آبرنگ یکی از این ابزارها است.که در طراحی استفاده شده و کار با آن بسیار لذت بخش است.انواع ماژیک نیز توسط بعضی دیگر برای راندو طرح ها استفاده می شود.

در بعضی موارد باز بسته به روش و تکنیک های طراح ، از ترکیبی از انواع ابزار و وسایل استفاده می شود.بطور مثال هم از مداد رنگی و گواش با یکدیگر برای رنگ آمیزی استفاده می شود.

ابزار طراحی در اکثر رشته ها مانند عمران ، معماری ، طراحی صنعتی و طلا و جواهر تقریبا مشابه است.بنابراین ، افرادی که در رشته طراحی صنعتی تحصیل کرده اند ، در خیلی از موارد تمایل به ادامه تحصیل در شاخه طلا و جواهر دارند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست