تئوری مخراجکاری،گوهرنشانی،مرصع کاری-مجتبی سیف الدینی خالقی

تئوری مخراجکاری

تئوری مخراجکاری،گوهرنشانی،مرصع کاری یکی دیگر از ضروریاتی است که یک طراح سه بعدی طلا و جواهر با نرم افزار ماتریکس گلد به آن نیازمنداست.

حالا که شما قصد دارید تا یک جواهر ساز حرفه ای بشوید و حتما میخواهید این کار را نه با دست بلکه با ابزار دیجیتال و بصورت مدرن با نرم افزار تخصصی طراحی طلا و جواهر یعنی ماتریکس گلد انجام دهید ، بی شک به دانش تئوری مخراجکاری،گوهرنشانی،مرصع کاری که از مبانی ضروری و پایه این حرفه است بیش از هر زمان دیگر نیاز دارید.

سوال متداول و رایج هنرجویانی که قصد شرکت در کلاس طراحی طلا و جواهر با ماتریکس ۸ را دارند این است:

کسی که هیچ گونه اطلاع و دانشی از مخراجکاری ندارد آیا میتواند در دوره طراحی با نرم افزار تخصصی ماتریکس ۹ شرکت کند؟

ابتدا قبل از پاسخ به سوال بالا لازم است کمی راجع به عمل مخراجکاری اطلاعات کسب کنید تا اهمیت آن را در ساخت جواهر بهتر درک کنید.

تعریف مخراجکاری :

مخراجکاری یا گوهر نشانی یا مرصع کاری عملی است که سنگ قیمتی یا همان جواهر توسط فردی که با آن مخراجکار گفته می شود ، روی پایه ای که از طلا یا پلاتین یا نقره ساخته شده است ، اصطلاحا سوار می شود ، یا در جای خود نشانده و محکم می شود.

برای اطلاع از آموزش طراحی طلا و جواهر مطالب سایت ما میتواند برای کار اموزان مناسب باشد

تئوری مخراجکاری،گوهرنشانی،مرصع کاری :

 عبارتست از دانشی که مخراجکار باید به آن مسلط باشد تا بتواند عمل مخراجکاری را به نحو شایسته انجام دهد.

پاسخ سوال :

با توجه به مطالب ذکر شده ، متوجه میشوید کسی که میخواهد یک قطعه جواهر بدون عیب و نقص بسازد (سازنده سنتی یا سازنده دیجیتالی با نرم افزار ماتریکس گلد ) ، باید حتما از اصول مخراجکاری اطلاع کافی داشته باشد ، تا هنگام تحویل کار برای مخراجکاری ، مخراجکار از آن قطعه ساخته شده ایراد فنی نگیرد و اصطلاحا نگوید که سنگ روی این کار سوار نمیشود.

پس به فکر یک راه مناسب برای کسب دانش مخراجکاری هستید!

بهترین راه شرکت در کلاس تئوری مخراجکاری،گوهرنشانی،مرصع کاری است ، بدون صرف وقت و پول زیاد.
 گزیده ای از سر فصل دوره تئوری مخراجکاری،گوهرنشانی،مرصع کاری :

۱- آشنایی با ابزار و وسایل مخراجکاری

۲- شناخت انواع روشهای مخراجکاری

۳- آشنایی با مفاهیم و تعاریف حرفه مخراجکاری

نکته : شرکت در دوره تئوری مخراجکاری،گوهرنشانی،مرصع کاری ، فقط به هنرجویانی که قصد کار با نرم افزارهای طراحی ۳ بعدی مثل ماتریکس گلد را دارند ، پیشنهاد میشود .اما کسانی که قصد انجام عمل مخراجی با دست را دارند ، باید حتما دوره کامل مخراجکاری با دست را شرکت کنند و در کنار نکات فنی و مسایل تئوری ، فن عملی و روشهای مختلف مخراجکاری را روی تمامی قطعات طلا و جواهر با انواع سنگها ، بطور کامل فرا بگیرند.

فهرست