مدلسازی سه بعدی انگشتر

مدلسازی سه بعدی انگشتر ، یکی از جذابترین بخشهای طراحی طلا و جواهر با نرم افزار است.در طراحی انگشتر با نرم افزار ، تقریبا حدود ۱۰ روش برای ساخت انواع مدلهای مختلف وجود دارد.برای کسب تجربه ، طراحان و مدلسازان ۳ بعدی طلا و جواهر ، میبایست با کارآموزی در یک دفتر طراحی طلا و جواهر تحت نظر یک سرطراح حرفه ای ، قرار بگیرند.

اما در بعضی از آموزشگاه ها، در دوره مدلسازی سه بعدی انگشتر ، مربی با انجام هر یک از روشهای ذکر شده ، تکنیک ها را به هنرجویان آموزش می دهد.

یکی از پیش نیازهای این دوره ، آشنایی با طراحی پرسپکتیو اجسام است . به عبارت دیگر ، مدلساز سه بعدی میبایبست توانایی تجسم ۳ بعدی انگشتر را داشته باشد.

یکی دیگر از این پیش نیازها ، آشنایی نسبی با طراحی دستی طلا و جواهر است.اگر هنرجو طراحی دستی را انجام داده باشد ، ناخودآگاه هنگام مدلسازی ۳ بعدی انگشتر ، این مهارت به کمکش آمده و با تسلط و زمان کمتر نتیجه بهتری خواهد گرفت.

انگشتر یکی از پرکاربردترین قطعات طلا و جواهر در بین مصرف کنندگان است.از این رو مدلسازی آن نیز نیاز به رعایت نکات فنی ساخت طلا و جواهر و همچنین زیبا شناسی دارد.

در زیورآلات ، انگشتر و گوشواره جزو قطعات به حالت ۳ بعدی هستند که هنگام پوشیدن ، فرد به زیبایی آنها افتخار کرده و به همگان فخرفروشی میکند.بنابر این باید در طراحی و ساخت ۳بعدی انگشتر ، فرد طراح مهارت و دید درست نسبت به پایان کار داشته باشد.

در مدلسازی سه بعدی انگشتر ، در نرم افزار ماتریکس گلد ، امکان ادیت و تغییرات به سادگی و در زمان بسیار کوتاه ، میسر شده است.در حالیکه در ورژن ماتریکس ۹ این امکان با ابزار کمتر و با صرف وقت بیشتر انجام می گردید.

مدلسازی سه بعدی انگشتر ، در نرم افزارماتریکس گلد ۲۰۱۹ ، به خاطر اضافه شدن ابزار های راینو گلد و ماتریکس ، به یک نرم افزار قدرتمند برای طراحی تبدیل شده است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست